سفر تخصصی هنرهای تجسمی مختص دانشجویان رشته‌های گرافیک، نقاشی، عکاسی ، مجسمه سازی و معماری

این سفر هفت روزه طراحی شده و امیدوارم که با توجه به شرایط آب و هوایی روسیه و بلیط و ویزا بتوانم آن را از تاریخ 5 الی 11 فروردین ماه سال 93 برگزار کنم. سعی می‌کنم با این توضیحات کم، پرسپکتیو این سفر را برای علاقه مندان ترسیم کنم. مهلت ثبت نام 15 بهمن ماه 92 می‌باشد.

روز اول: از فرودگاه امام خمینی به سمت مسکو پرواز خواهیم کرد و ساعت 9 صبح به وقت محلی به مسکو می‌رسیم. ترانسفر از فرودگاه تا هتل و گرفتن اتاق تا ساعت 1 بعد از ظهر به طول می‌انجامد و بعد از نهار و کمی استراحت. به سلامتی ساعت 4 عصر برای آشنا شدن با مسکو با هم در شهر گشتی خواهیم زد و از میدان سرخ کاخ کرملین و کلیسای سنت بازیل دیدن می‌کنیم.

روز دوم: در این روز همۀ افراد گروه ساعت 9 صبح صبحانه خورده از درب هتل با اتوبوس به سمت موزۀ ملی پوشکین حرکت می‌کنند. ساعت 9 بازدید از موزه به اتفاق استاد راهنمای روس برای توضیحات آثار و مترجم که احتمالاً خود من خواهم بود آغاز می‌شود. (این برنامه مانند لکچر دانشگاهی 3 ساعت به طول می‌انجامد، فقط در فضای یکی از موزه‌های مهم جهان) ساعت 12 تا 14 برنامه نهار بصورت آزاد برگزار می‌گردد. گروه به یک مجتمع رستورانی برده می‌شود و هرکس انتخاب خود را خواهد داشت. تا ساعت 14 وقت استراحت و نهارخواهد بود. بعد از نهار دوبار ادامه سخنرانی استاد تا ساعت 17 و پس از آن گروه در اختیار خود است. بازدید از شهر و خرید آزاد است. البته سرزمین‌پارسی گزینه هایی را پیشنهاد می‌دهد مانند. دیدن اجرای یک نمایشنامه آشنا، یا دیدن یک اُپرا بالت روسی، یا رفتن به کنسرت.

موزه ملی پوشکین          موزه ملی پوشکین

روز سوم: برنامه روز سوم همانند روز دوم تکرار خواهد شد فقط شب هنگام ( از ساعت 23 الی 24 ) گروه به سمت سنت‌پترزبورگ حرکت خواهد کرد.

روز چهارم: گروه ساعت 7 الی 8 صبح به سنت‌پترزبورگ می‌رسد و تا ساعت 2 بعد از ظهر مراسم ترانسفر صبحانه و گرفتن اتاق و استراحت به طول می‌انجامد . بعد از ظهر بازدید از شهرموزۀ سنت‌پترزبورگ (گشت شهری و بازدید از اماکنی که روزگاری شاهد انقلاب اکتبر بوده اند وقایعی که سنت‌پترزبورگ را به لنین گراد تبدیل کرد.) در پایان گروه با انتخاب خود از گزینه های پیشنهادی می‌تواند به تئاتر ، اُپرا بالت، یا کنسرت و صرف شام بر رودخانه سن‌پترزبورگ برود.

موزه ارمیتاژ

روز پنجم: در این روز همانند مسکو بازدید تخصصی از موزۀ ملی ارمیتاژ، دومین موزۀ جهان پس از لوور و از دو سخنرانی تخصصی استفاده خواهند کرد. بعد از ساعت 17 گروه می‌تواند یا از گزینه های سرزمین پارسی (تئاتر، بالت،  کنسرت) استفاده کند یا در اختیار خود باشد.

روز ششم: برنامه هماند روز پنجم تکرار خواهد شد فقط شب هنگام (ساعت 23 الی 24 ) گروه به مسکو مراجعت خواهد کرد.

موزه ارمیتاژ        موزه ارمیتاژ

روز هفتم: در این روز گروه پس از صرف صبحانه از مراکز دیدنی شهر بازدید خواهد داشت. از جمله بازدید از خیابان آربات که یکی از قدیمی‌ترین خیابان‌های مسکو است و محل خوبی برای خرید سوغات و تفریح است. ساعت 13 ترانسفر فرود گاه انجام خواهد شد و ساعت 20 ساعت عزیمت به تهران خواهد بود.

قابل توجه دوستان ، باید گفت که این تور بسیار فشرده به نظر می‌رسد، به جهت اینکه بصورت تخصصی برای دانشجویان طراحی شده است. بدیهی است به همین خاطر برای تعدیل هزینه‌ها به جهت استفادۀ هرچه بیشتر دانشجویان از مراکز فرهنگی ، از برخی خدمات صرفه نظر شده است.

خدمات سرزمین پارسی در این سفر شامل : خرید بلیت، دریافت ویزا، بیمه، ترانسفر فرودگاهی از فرودگاه مسکو به هتل و برعکس، و همین ترانسفر در سن پترزبورگ، بلیت موزه ها، صبحانه و ترانسفر فرودگاهی بازگشت از هتل به فرودگاه خواهد بود.

علاقه مندان می‎توانند از طریق سایت www.mehransepehran.com در این رابطه تماس حاصل نمایند و اطلاعات بیشتری کسب کنند. 
مهلت ثبت نام 15 بهمن ماه 92 می‌باشد. 

MEHRAN SEPEHRAN 

 2011-2019 PRIVACY POLICY